Новороздільська територіальна громада

Львівська область, Стрийський район

08.11.2021 11:03

На погашення заборгованості з виплати допомоги з часткового безробіття у зв’язку з поширенням COVID-19 у Новому Роздолі спрямовано 415843,08 грн.

6188e80229775__dopomoga.jpg

Із метою підтримки малого і середнього бізнесу, який постраждав внаслідок скорочення або припинення виробничої діяльності через поширення коронавірусної інфекції COVID-19, а також для збереження робочих місць та уникнення стрімкого зростання рівня безробіття торік уряд запровадив виплату допомоги з часткового безробіття. Цим механізмом в Новому Роздолі у 2020 році скористалося 138 працедавців і фізичних осіб-підприємців, що ведуть діяльність одноосібно.

Цього року програма підтримки малого і середнього бізнесу у час пандемії державою не фінансувалася. Лише у вересні п. р. Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для фінансування виплати допомоги з часткового безробіття у період карантину.

«У нашому місті допомогу з часткового безробіття, загальна сума якої торік сягнула 4625532,69 грн, отримали понад 1300 жителів з числа найманих працівників і приватних підприємців-одноосібників. Окрім того, у грудні торік ми виплачували одноразову матеріальну допомогу у період зимового локдауну. Нею скористалися 417 осіб, на рахунки котрих були перераховані кошти на загальну суму 1932320,41 грн. Запроваджена державна програма допомогла уникнути колапсу в сфері зайнятості через різке зростання рівня безробіття у період пандемії. Днями обласний центр зайнятості профінансований майже на 109 млн грн, що дозволить повністю погасити заборгованість з виплати допомоги з часткового безробіття, що виникла перед суб’єктами господарської діяльності, які торік призупинили або скоротили виробництво через загострення епідемічної ситуації. Кошти вже перераховані на рахунки 16 працедавців і фізичних осіб-підприємців, що ведуть діяльність у місті Новий Розділ, – повідомив директор Новороздільської міської філії Львівського обласного центру зайнятості».