Новороздільська територіальна громада

Львівська область, Стрийський район

15.12.2023 15:38

Як отримати компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю: деталі від центру зайнятості

657efa1c9abb6__PracivnykInvalid02.jpg

Як отримати компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю: деталі від центру зайнятості

Роботодавець, який надав роботу людині з І або ІІ групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце, може отримати компенсацію у сумі, що не перебільшує 100,5 тис. грн – за осіб І групи та до 67 тис. грн – за облаштування робочих місць ІІ групи

 

Державний центр зайнятості розповідає, що наприкінці серпня Уряд запровадив програму, за якою роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця. Передусім зазначимо, що головна мета програми – посилити зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю і, своєю чергою, надати можливість обмежено придатним громадянам повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися.

Отже, роботодавець, який надав роботу людині  з першою або другою групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце,  може  отримати грошову компенсацію у сумі, що не перебільшує 100,5 тис. грн – за осіб з інвалідністю І групи та до 67 тис. грн – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.

 Що ж можна купити?

Перелік допоміжних засобів досить великий. Він, зокрема, включає такі позиції:

 • меблі та фурнітура для робочих місць;
 • комп’ютери та оргтехніка;
 • програмне забезпечення;
 • поручні та бруси; 
 • машини для виробництва та оброблення;
 • засоби для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях тощо.

Більш докладний перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю викладений у додатку 1 до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (далі – Порядок).

 Як отримати компенсацію?

Після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю роботодавець впродовж 90 днів може подати заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності.

До заяви, в якій зазначаються відомості про роботодавця та найманого працівника, необхідно додати:​

 • копію документа, що підтверджує працевлаштування особи (наказ/розпорядження про прийняття на роботу або примірник трудового договору чи відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування);​
 • документи, що підтверджують придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця (договір, рахунок-фактура, рахунок, квитанція, накладна тощо).

Центр зайнятості після розгляду наданих роботодавцем документів у десятиденний термін приймає рішення про надання компенсації або відмову в її наданні.

 Чому можна отримати відмову?

Відмову можна отримати у випадках, якщо роботодавець:

 • має заборгованості зі сплати податків, заробітної плати, єдиного внеску, є банкрутом або проти нього порушено справу про банкрутство (ліквідацію);
 • надав неповний пакет документів або зазначив недостовірні відомості щодо себе та працівника;
 • здійснює господарську діяльність на території Росії або Білорусі;
 • проти нього запроваджено спеціальні економічні санкції тощо.

Докладніше про перелік критеріїв, за якими не надається така компенсація, викладений у п. 7 Порядку.

Роботодавець має право на одноразове доопрацювання заяви та наданих документів. Після надання доповнених/доопрацьованих документів рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом п’яти робочих днів з дня повторного подання роботодавцем документів.