Новороздільська територіальна громада

Львівська область, Стрийський район

27.12.2022 14:42

Про цікаву процедуру примирення Розповідає Марія Николаїшин – директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

63b422e77850c__стаття-медіація.jpg

Скажіть будь ласка, пані Маріє, що таке медіація?

Медіація - це позасудова добровільна, конфіденційна, структурована процедура. Під час неї сторони за допомогою медіатора чи медіаторів намагаються запобігти виникненню або врегулювати конфлікт/спір шляхом переговорів.

Хто такий медіатор?

Медіатор – це спеціально підготовлена фізична особа, яка проводить медіацію. Важливо, що вона є нейтральною, незалежною та неупередженою.

Хто може бути сторонами у медіації?

Сторонами медіації можуть бути фізичні чи юридичні особи або ж групи осіб, які бажають урегулювати конфлікт /спір шляхом проведення медіації.  Зазначу, що сторони, даючи свою згоду на участь у медіації, укладають договір про її проведення.

Розкажіть детальніше про цей договір?

Договір про проведення медіації – це угода про надання послуг з проведення медіації з метою запобігання виникненню або врегулювання конфлікту (спору). Укладається вона між сторонами можливого або наявного конфлікту (спору) та медіатором (медіаторами). Важливо, що може бути укладена в усній чи письмовій формі. Форма її проведення погоджується сторонами та медіатором.

А хто такі учасники медіації? Це сторони у медіації?

Так, сторони медіації, звичайно, є її учасниками. Але тут перелік щодо учасників медіації може бути трохи ширшим. Усе залежить від конкретної конфліктної ситуації. Законодавство відносить окрім сторін ще і їхніх представників, законних представників, захисників, перекладача, експерта. Зауважу, що участь у медіації можуть брати  інші особи, які попередньо визначені за домовленістю сторонами медіації. І, звичайно, учасником медіації є медіатор.

Ми і надалі продовжимо нашу розмову із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин. Зауважимо, що фахівці бюро приймають за адресою:                       м. Новий Розділ, вул.Чорновола, 12. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. Отримати детальну індивідуальну консультацію з цього питання Ви можете, звернувшись до працівників бюро правової допомоги.