Новороздільська територіальна громада

Львівська область, Стрийський район

19.01.2022 09:21

ДО УВАГИ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ! ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЄКТ "ФАЦЕЛІЯ"

61e7bc2d2ea26__phacelia-big.jpg

ромадська організація  «Екологічний Рух «Зелене сонце» пропонує долучитися до екологічного проєкту «Фацелія», підтримка якого дасть можливість на краще змінити екологічну ситуацію в області.

Фацелія отримала широке застосування, завдяки своїм корисним властивостям:

Сидерат не схильний до впливу шкідників. Розкладаючись в грунті, фацелія виступає як відмінне добриво, яке легко засвоюється і насичує грунт органікою.Рослини швидко ростуть. Протягом півтора місяця подібні сидерати набирають приблизно 300 кг ваги на сотку. Це можна порівняти з внесенням 300 кг гною. Завдяки властивостям фацелії, її можна висівати 4 рази за сезон, що дозволяє в найкоротші терміни підвищити родючість будь-якої ділянки.

Вирощування рослини дозволяє зменшити кількість бур`янів, зупинити розвиток вірусних або грибкових хвороб.

Сидерат має специфічний аромат нектару. Він привабливий для хижих комах, які полюють за шкідниками (плодожерками, сараною, листовійки, яблуневими квіткоїд та ін.).

Крім цих корисних якостей, фацелія здатна змінити кислотність грунту, зробивши її нейтральною. Вирощування її допомагає залучати бджіл, що запилюють плодові дерева, так як цей сидерат є хорошим медоносом. Рослини служать відмінним кормом для тварин, допомагають їм швидко набирати вагу і менше хворіти.

Корінь фацелії охоплює глибину грунту до 20 см за період зростання зеленої маси, при цьому відбувається поліпшення структури грунту, вона стає рихлою і повітропроникною. Фацелія може виростати на будь-яких типах грунтів.

Є відомості, що фацелія може пригнічувати розвиток нематод в грунті. Покращуючи і збагачуючи грунт фацелія робить її несприятливою для проживання шкідливих комах, зокрема, після декількох років вирощування фацелії можна помітити, що вона ліквідує дротяники та інших паразитів, запобігає появі вірусних захворювань у овочів, картоплі і т. д. Фацелія добре витісняє бур`яни зі своєї ділянки. Посадка фацелії на кислих грунтах сприяє зміні кислотності грунту від кислої до нейтральної, що може бути використано для боротьби з бур`янами, які воліють кислі грунти, наприклад, мокриця. Фацелія є хорошим відволікаючим гусениць і інших паразитів рослиною