Логотип

Новороздільська територіальна громада

Львівська область, Стрийський район

15.01.2025 10:17

Насильство ховається у тиші – не мовчи!

e20157c3-971e-42df-bfb4-98c785dc5bf2.jpg

«Насильство ховається у тиші» – брошуру під такою назвою підготував Офіс Омбудсмена за підтримки Міжнародної недержавної громадської організації Corus International. Посібник розповідає про ознаки насильства та як діяти в разі скоєння насильницьких дій. Щороку в Україні фіксується понад 250 тисяч звернень до правоохоронних та державних органів з питань вчинення домашнього насильства. 

Домашнє насильство – це насильницькі дії або бездіяльність, які вчиняються: 

  • в сім’ї; 

  • у межах місця проживання; 

  • між родичами; 

  • між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі.

Домашнє насильство охоплює фізичне, сексуальне, психологічне та економічне насильство. Брошура містить чекліст для визначення типу насильства, яке вчиняється. В ній є чіткий алгоритм дій для осіб, щодо яких вчиняється насильство. Перше і обов’язкове – повідомити поліцію через заяву чи дзвінок за номером 102.

Якщо такої можливості немає, можна зателефонувати на гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству за номером 15-47.

В брошурі можна знайти механізми захисту від насильства та притягнення кривдників до відповідальності. Якщо вам відмовили в наданні допомоги або кривдника не притягнуто до відповідальності і домашнє насильство не припиняється, необхідно звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Україні.