03.12.2024 16:47
25 листопада набули чинності зміни, внесені до Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України"
25 листопада набули чинності зміни, внесені до Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", згідно з якими можна задекларувати незареєстровану вогнепальну зброю та боєприпаси й залишити їх у себе. Прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї, що є вкрай важливим не лише в період воєнного стану, а й у мирний час.
Як задекларувати знайдені зброю та боєприпаси
Якщо ви знайшли вогнепальну зброю та боєприпаси — необхідно негайно повідомити про знахідку у поліцію за номером 102. Протягом 24 годин необхідно визначитись що робити зі зброєю: задекларувати та залишити собі або ж добровільно здати правоохоронцям. Для цього треба звернутися до найближчого підрозділу поліції.
Перевозити знайдену зброю потрібно в незарядженому стані та приховано від інших людей. При цьому заборонено розбирати її та боєприпаси до неї й демонструвати або ж передавати іншим людям, крім правоохоронців.
Які документи необхідні для декларування та як проходить процедура
Аби задекларувати вогнепальну зброю та боєприпаси до неї необхідні такі документи:
- письмова заява;
- паспорт або ID-картка;
- фото розміром 3,5 на 4,5 см;
- витяг про місце проживання або реєстрацію;
- ідентифікаційний номер.
Під час декларування поліцейський огляне зброю та перевірить отримані відомості. Далі її візьмуть на облік. Після роз'яснення правил безпеки, носіння, зберігання та перевезення зброї, а також відповідальності з їх порушення — декларанту повернуть знахідку та документи до неї.
Після цієї процедури знайдена вогнепальна зброя та боєприпаси вважатимуться законними. Зберігати їх можна протягом дії воєнного стану. Після його закінчення, зброю необхідно здати поліції протягом 90 днів.
Яка зброя не підлягає декларуванню, згідно з законом:
- нарізна вогнепальна зброя (калібру від 12,7 міліметра та більше) і боєприпаси до неї;
- гладкоствольна вогнепальна зброя (калібру більше ніж 23 міліметри) і боєприпаси до неї;
- кулемети, гранатомети, міномети, вогнемети, переносні зенітно-ракетні комплекси, ствольні артилерійські системи і боєприпаси до них;
- вогнепальна зброя і боєприпаси, що є засобом вчиненого кримінального правопорушення;
- вогнепальна зброя із видаленим чи незаконно зміненим маркуванням;
- вогнепальна зброя і боєприпаси, закріплені за військовослужбовцями чи правоохоронцями, НАБУ, БЕБ, ДБР тощо;
- боєприпаси окремо від вогнепальної зброї.
Де задекларувати зброю жителям Миколаївщини та м. Новий Розділ
Для декларування зброї жителям Миколаївщини та м. Новий Розділ слід звертатися у відділення поліції №2 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області за адресою м. Миколаїв, пл. Ринок, 9 (тел. 0677738857 – старший інспектор сектору за обігом зброї Петро Скрипець)
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини